You are currently viewing Jak zapewnić skuteczne sprzątanie klatek schodowych w blokach mieszkalnych?

Jak zapewnić skuteczne sprzątanie klatek schodowych w blokach mieszkalnych?

W wielorodzinnych budynkach mieszkalnych konieczne jest szczególne dbanie o czystość wszelkich przestrzeni wspólnych. Są one wykorzystywane przez wszystkich poszczególnych użytkowników oraz ich gości, a także osoby wchodzące do obiektów w celach zawodowych od kurierów dostarczających przesyłki po fachowców dokonujących napraw. Tak intensywna eksploatacja sprawia, że gromadzi się w nich sporo zanieczyszczeń, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym oraz podczas gorszej pogody. Administratorzy takich budynków, niezależnie od tego, czy działają w imieniu wspólnoty mieszkaniowej, czy spółdzielni muszą więc zatroszczyć się o właściwy stan korytarzy, holów i schodów. Rozwiązaniem najkorzystniejszym z uwagi na koszty jest zlecenie realizacji takich robót firmie zewnętrznej, specjalizującej się w sprzątaniu klatek schodowych. W Warszawie usługi tego rodzaju świadczy AGMA Serwis, zajmująca się również chemicznym czyszczeniem podłóg oraz sprzątaniem po remontach, a ponadto utrzymaniem terenów zewnętrznych. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Co obejmuje sprzątanie klatek schodowych?

Zlecając sprzątanie klatek schodowych firmie zewnętrznej, można liczyć na to, że zajmie się ona zamiataniem i myciem podłóg we wszystkich ogólnodostępnych częściach wspólnych budynku, a także czyszczeniem ścian i balustrad. W ramach usług tego rodzaju wykonawca zlecenia będzie też odpowiedzialny za doglądanie czystości poręczy, klamek i skrzynek na listy oraz opróżnianie koszy na śmieci. Wśród jego obowiązków znajdzie się również dezynfekcja powierzchni.

Dlaczego warto zlecać sprzątanie klatek schodowych firmie zewnętrznej?

Przez zlecenie dbania o stan obiektu firmie zewnętrznej można uzyskać poprawę wyglądu obiektu, a także podnieść komfort jego eksploatacji. Szybkie usuwanie zanieczyszczeń ma także znaczenie dla poziomu higieny oraz zagrożenia epidemiologicznego.