You are currently viewing Jak przygotować mieszkanie przed przeprowadzką, aby szybciej i skuteczniej posprzątać?

Jak przygotować mieszkanie przed przeprowadzką, aby szybciej i skuteczniej posprzątać?

Przygotowanie lokalu do użytkowania wiąże się zwykle z wykonaniem w nim odpowiednich prac wykończeniowych. Najczęściej w grę wchodzi tu ułożenie nowej posadzki np. paneli podłogowych lub parkietu, czy wygładzenie i pomalowanie ścian, a także montaż okładzin ceramicznych. Zdarza się też, że roboty są zakrojone na szerszą skalę i obejmują także m.in. wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej albo stolarki okiennej i drzwi wewnętrznych. Po ich zakończeniu nieodzowne będzie jednak doprowadzenie mieszkania do stanu pozwalającego na przeprowadzkę. Najłatwiej to osiągnąć, decydując się na pomoc firmy specjalizującej się w sprzątaniu po remontach. W Warszawie zajmuje się tym firma Agma Serwis. Przekonajmy się, co będzie w tym przypadku najważniejsze.

Dlaczego warto korzystać ze wsparcia firmy sprzątającej?

Wykonanie prac remontowych lub wykończeniowych wiąże się z wykorzystaniem wielu materiałów, które powodują powstanie ciężkich do usunięcia zabrudzeń. Choć w ich trakcie używa się rozmaitych zabezpieczeń od rozkładania specjalnych folii po oklejanie okien lub innych elementów wyposażenia specjalnymi taśmami, to z reguły nie są to metody w pełni skuteczne. Ślady gładzi szpachlowej, farby czy kleju są zwykle trudne to wyczyszczenia i wymagają sporego nakładu pracy oraz specjalistycznych środków czyszczących i urządzeń. Ponieważ ich użycie wiąże się z koniecznością dopasowania do typu pozostałości, najlepszą opcją pozostanie zdanie się na wsparcie fachowców w tym zakresie. Oznacza to wprawdzie poniesienie pewnych kosztów, lecz będzie znacznie prostsze i zagwarantuje uzyskanie oczekiwanego rezultatu bez zbędnego wysiłku.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę, przygotowując mieszkanie do przeprowadzki?

Przygotowując mieszkanie do przeprowadzki, warto zwrócić szczególną uwagę na te miejsca, do których po wstawieniu mebli i innych sprzętów dostęp będzie mocno utrudniony. Poza ich starganym wyczyszczeniem warto więc także zastosować preparaty zabezpieczające przed zabrudzeniami i uszkodzeniami podczas późniejsze eksploatacji. Dobrym pomysłem będzie np. użycie różnych impregnatów.